Domů > Novinky > Obsah
Technické požadavky pro pec pec v Graphite Die produkce
Oct 11, 2017


Graphite Die v kování rostlinnou výrobu, racionální velikost ocelového ingotu před pece by měla být její rafinace pece číslo, ocel, sochory hmotnost, velikost a zkontrolujte kvalitu povrchu, odstranění povrchových vad. Zaznamenání umístění pece, do skutečného fungování Graphite Die výrobních záznamů.
Postoj ocelového ingotu v Graphite Die se stanoví podle typu pece, spodní velikosti, typu pece a velikost a hmotnost vyhřívaný ingotu odhadnout vzdálenost od stěny pece, přední a zadní stěny a hořák. Je zakázáno nasměrovat na povrchu kovu grafitu zemřít. Grafit zemře by při topení pro kování. Výška rohu by neměla být nižší než výška pece pod hořákem. Průměr nebo délka strany méně než 150mm Graphite Die sochorové topení nemůže použít roh.
Graphite Die používané v peci do pece, než povrchová teplota je nižší než 400 ℃ říká chladná ocel v ingotech, 400-550 ° c nazývá polo-hot ocelové ingoty, vyšší než 500 ℃ nazývané horké ocelové ingoty. Horké a chladné oceli ingotu (sochory) s pece, mezery mezi materiál musí být větší než prázdné průměr nebo délka strany. Měli snažit vyhnout teplou a chladnou ocel v ingotech smíchané s pec.
Je přísně zakázáno dát chladnou ocel v ingotech (sochory) vedle vyhřívaný grafitové polotovary. Je zakázáno k vytápění ingotu (sochory) přímo s aktuální teplotou vřeteno pod 0 ℃. inspekce kvalifikovaných horké ocelového ingotu převezena do výrobnu Graphite Die, by se měly vyhnout studeného vzduchu rovný úder, by měla být včas pec, musí není zpoždění čas pece.
Počáteční kovací teplota Graphite Die je maximální přípustné vytápění teplota surovin v ohřívací pece. Graphite Die továrna z pece odstranit Graphite Die prázdné pro kování před zpracováním dle velikosti blank, způsobu dopravy drsné a vzdálenost mezi pece a zařízení kování, drsnost několik stupňů několik stupňů pokles teploty. Skutečný start kovací teplota je tedy o něco nižší, než kování, Graphite Die továrna měla pokusit snížit pokles hrubé teploty.
Počáteční kovací teplota legované konstrukční oceli a slitiny nástrojové oceli je omezen především teploty teplu a podchlazení. Teplota přehřátí oceli je asi 100 až 150 ° C nižší než teplota tání a superheating teplota je asi 50 ° C nižší než je nadměrně vypalovací teplota. Tedy, počáteční kovací teplota oceli by obecně měla být nižší, než teplota tání (nebo pod teplotou solidu u) 200 ° C.
Obsah uhlíku má nejvýznamnější vliv na horní teploty ocelové kování. Pro uhlíkové oceli Graphite Die, počáteční kovací teplota klesá s rostoucím obsahem uhlíku. Legované konstrukční oceli a slitiny die ocel obvykle počáteční kovací teplota klesá s zvýšením obsahu uhlíku více.
Původní struktura zrna jako obsazení je poměrně stabilní a přehřátí tendence je malá. Kovací teplota ingot je tedy 20 ~ 30 ° c vyšší než u ocelových sochorů a oceli.
Takzvaný přehřátí, odkazuje na ocelové topení více než určitou teplotu, bude vyrábět fenomén rychlý růst zrno austenitu. Citlivost různých oceli k přehřátí se liší, měkká ocel je méně citlivé na přehřátí a legované oceli je snadné přehřátí oceli tepelně citlivé, nikl chrom molybdenová ocel je nejvýraznější.
Graphite Die přehřátí a chemického složení, tavení metody, kovací teplota, tepelné deformace, kování zchlazení a rovnoměrnost teploty pece a dalších faktorech. V důsledku přehřátí teplota nebo příliš dlouhá doba ohřevu způsoben přehřátí, přestože kování deformace může být přerušeno, přehřátí hrubého zrna, ale často kování deformace a deformace jednotnost omezení, Graphite Die více vážné přehřátí, kování deformace není snadné se zcela eliminovat. Tedy je třeba stanovit bezpečný počáteční kovací teplota přehřátí. Co se týče spalování, protože kovací teplota ohřevu je vyšší, ocelové obilí je velmi velký a atomy kyslíku po vniknutí hranice zrna, vznik sítě jako oxid a tavnou oxid Castolin, aby síla vazby mezi zrna značně oslabené následuje tepelné deformace je snadné vyrábět praskání.